Logo Urzędu Miasta Pakość

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Ocena 0/5

W dniu 30 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość miała miejsce w przepięknie udekorowanej auli, w której zgromadziła się cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście: burmistrz Pakości Michał Siembab, zastępca burmistrza Pakości Radosław Siekierka, przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Henryk Kucharczyk oraz przedstawiciele, wiceprzewodnicząca Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Róża Sielecka oraz przedstawiciele, przewodniczący Pakoskiego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Andrzej Klich oraz przedstawiciele, przewodnicząca rady rodziców Anna Jagodzińska, radna Rady Miejskiej w Pakości Joanna Błaszak, emerytowani nauczyciele szkoły.

Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny przybliżający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która miała zreformować ustrój Rzeczypospolitej i wzmocnić jej pozycję w trudnych czasach końca XVIII wieku. 

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Mariola Szlyfarska podziękowała uczniom i nauczycielom za pełne zaangażowanie w pobudzenie uczuć patriotycznych. 

Galeria zdjęć

Apel_01 Apel_02 Apel_03 Apel_04 Apel_05 Apel_06 Apel_07 Apel_08 Apel_09 Apel_10 Apel_11 Apel_12 Apel_13 Apel_14 Apel_15 Apel_16
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności