Logo Urzędu Miasta Pakość

Dofinansowanie do budowy Centrum Bezpieczeństwa

Ocena 0/5

Gmina Pakość otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 399 000 zł na realizację tegorocznego etapu budowy Centrum Bezpieczeństwa z Magazynami Obrony Cywilnej, które powstanie na terenie plaży nad Jeziorem Pakoskim. Środki zostały przyznane decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla.

W ramach inwestycji powstaną nowoczesne magazyny OC oraz centrum bezpieczeństwa, które będzie stanowiło zaplecze do koordynowania działań ratowniczych i pomocy osobom zagrożonym na akwenach wodnych oraz w sytuacjach kryzysowych na terenie gminy.

Projekt obejmuje również budowę bazy sanitarnej, która wesprze obsługę stale rosnącego ruchu turystycznego na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski — jednej z najdłuższych tras wodnych w Polsce, liczącej blisko 700 kilometrów i obejmującej 28 śluz.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest już na lipiec br. Inwestycja nie tylko wzmocni lokalne zaplecze bezpieczeństwa, ale również zwiększy atrakcyjność turystyczną Gminy Pakość i stworzy solidne podstawy do dalszego otwierania gminy na rzekę Noteć.

Galeria zdjęć

Wizualizacja 1 Wizualizacja
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności