Logo Urzędu Miasta Pakość

Dzięki dotacji otrzymanej z WFOŚiGW w Toruniu usunęliśmy ponad 15 ton wyrobów zawierających azbest

Ocena 0/5

Realizując Program usuwania wyrobów zawierających azbest, na zlecenie Gminy Pakość w styczniu 2024 r. odebrano i unieszkodliwiono wyroby zawierające azbest z 9 obiektów budowlanych. Łącznie unieszkodliwiono 15,17 Mg wyrobów zawierających azbest, za łączna kwotę 10 290,00 zł brutto. Wysokość otrzymanej dotacji wyniosła 7 203,00 zł.

Środki na realizację zadania stanowiły dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, w wysokości 70 % jego kosztów kwalifikowanych.

Przedmiotowe prace na terenie naszej gminy realizowała firma ECO-POL Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszczu, wyłoniona w wyniku przeprowadzonego w trybie zapytania ofertowego postępowania o udzielenie zamówienia. Odpady zostały unieszkodliwione na składowisku odpadów niebezpiecznych w Małociechowie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności