Logo Urzędu Miasta Pakość

Odpust ku czci znalezienia Krzyża Świętego

Ocena 0/5

Jak co roku, na początku maja, na wzgórzu Kalwaryjskim odbył się odpust ku czci znalezienia Krzyża Świętego. W samo południe sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Krzysztof Włodarczyk – ordynariusz bydgoski. O oprawę muzyczną Mszy zadbała Regionalna Orkiestra „Kujawy” z Piechcina.

W nabożeństwie odpustowym udział wzięli: poseł na Sejm Ewa Kozanecka, radny Powiatu Inowrocławskiego Marek Knop, burmistrz Pakości Zygmunt Groń, przewodnicząca Rady Miejskiej w Pakości Joanna Błaszak, zastępca burmistrza Róża Sielecka, sekretarz Joanna Zemełka, zastępca dyrektora szpitala Powiatowego im. dr Ludwika Błażka dr n. med. Bartosz Myśliwiec, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakości Michał Szkudłabski, radni Rady Miejskiej w Pakości oraz mieszkańcy Pakości i okolicznych miejscowości. 

Po zakończonej Mszy Świętej odbył się Festyn Franciszkański, podczas którego można było skosztować różnych potraw. Atrakcją dla dzieci były zabawy prowadzone przez iluzjonistę, a dla dorosłych na scenie wystąpił mieszkaniec Pakości Karol Kawka. Podczas festynu obecni byli również druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakości oraz żołnierze z 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego. 

Galeria zdjęć

1. Podczas corocznego odpustu pojawiają się kolorowe stragany 2. Podczas corocznego odpustu pojawiają się kolorowe stragany 3. Podczas corocznego odpustu pojawiają się kolorowe stragany 4. Podczas corocznego odpustu pojawiają się kolorowe stragany 5. Podczas corocznego odpustu pojawiają się kolorowe stragany 6. Podczas corocznego odpustu pojawiają się kolorowe stragany 7. Podczas corocznego odpustu pojawiają się kolorowe stragany 8. Msza Święta ku czci Znalezienia Krzyża Świętego 9. Msza Święta ku czci Znalezienia Krzyża Świętego 10. Msza Święta ku czci Znalezienia Krzyża Świętego 11. Poseł na Sejm wraz z władzami samorządowymi 12. Bractwo św. Wojciecha 13. Bractwo św. Wojciecha, władze samorządowe  oraz mieszkańcy 14. Licznie przybyli wierni 15. Licznie przybyli wierni 16. Msza Święta ku czci Znalezienia Krzyża Świętego 17. Msza Święta ku czci Znalezienia Krzyża Świętego 18. Msza Święta ku czci Znalezienia Krzyża Świętego 19. Czytanie liturgiczne przez Przewodniczącą RM Joannę Błaszak 20. Orkiestra regionalna Kujawy 21. Czytanie liturgiczne przez zastępcę burmistrza Różę Sielecką 22. Czytanie liturgiczne przez poseł Ewę Kozanecką 23. Ks. biskup Krzysztof Włodarczyk 24. Licznie przybyli wierni 25. Czytania przez mieszkańców 26. Festyn franciszkański 27. Festyn franciszkański 28. Festyn franciszkański 29. Festyn franciszkański 30. Na festynie obecni byli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakości 31. Pokaz iluzjonisty 32. Na festynie obecny był 2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny 33. Zabawy prowadzone przez iluzjonistę 34. Zabawy prowadzone przez iluzjonistę 35. Występ wokalny mieszkańca Pakości Karola Kawki 36. Poseł na Sejm wraz z władzami samorządowymi oraz mieszkańcami 37. Burmistrz Zygmunt Groń wraz z radną Katarzyną Tomczak oraz mieszkańcami
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności