Logo Urzędu Miasta Pakość

Poprawa stanu miejskich boisk – rozpoczęto zabiegi aeracji murawy

Ocena 0/5

W trosce o jakość i funkcjonalność miejskich obiektów sportowych rozpoczęto prace związane z aeracją boisk. To jedno z działań mających na celu poprawę stanu murawy oraz zwiększenie komfortu użytkowania boisk przez mieszkańców, kluby sportowe i młodzież szkolną.

W poniedziałek burmistrz Michał Siembab oraz jego zastępca Radosław Siekierka osobiście skontrolowali postęp prac na boisku w Kościelcu, gdzie prowadzono zabieg aeracji. Kolejnym obiektem, który zostanie poddany temu procesowi, będzie stadion miejski – prace zaplanowano na wtorek.

Zależy nam, aby mieszkańcy mieli jak najlepsze warunki do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu na zadbanych, bezpiecznych boiskach – podkreślił burmistrz Pakości Michał Siembab.

Aeracja to proces napowietrzania gleby, polegający na wykonywaniu specjalnych otworów w murawie. Dzięki temu poprawia się wchłanianie wody, dostęp powietrza do korzeni oraz ogólna kondycja trawy, co przekłada się na lepszą jakość nawierzchni sportowej.

Galeria zdjęć

Aeracja boisk sportowych (1) Aeracja boisk sportowych (2) Aeracja boisk sportowych (3) Aeracja boisk sportowych (4) Aeracja boisk sportowych (5) Aeracja boisk sportowych (6) Aeracja boisk sportowych (7) Aeracja boisk sportowych (8) Aeracja boisk sportowych (9) Aeracja boisk sportowych (10) Aeracja boisk sportowych (11)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności