Logo Urzędu Miasta Pakość

Ukończono remont pomnika Powstańców Wielkopolskich

Ocena 0/5

W czwartek, przed Wszystkimi Świętymi zakończyły się prace renowacyjne pomnika poległych Powstańców Wielkopolskich. Trzeba przyznać, że robi ogromne wrażenie.

Prace związane z odnowieniem pomnika objęły demontaż starych płyt betonowo-lastrykowych, stopni i stopnic, wykonanie nowych płyt obelisku, stopni i stopnic, wykonanie nowej tablicy z wypisem poległych na czarnym granicie, odnowienie zdobień (skrzyżowanych szabli i czapki powstańczej) i blacharki pokrywającej obelisk, przygotowanie powierzchni do montażu płyt granitowych oraz ich montaż, a także na uporządkowanie miejsca wokół pomnika. 

Remont pomnika jest wyrazem naszej pamięci i najwyższego szacunku dla poległych Powstańców. Środki, które otrzymała Gmina Pakość w wysokości 71 217,00 zł pochodzą z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. 

Wykonawcą był Zakład Wielobranżowy POLMAK Robert Kurczewski z siedzibą w Pakości.

Galeria zdjęć

Wyremontowany pomnik Powstańców Wielkopolskich  (1) Wyremontowany pomnik Powstańców Wielkopolskich  (2) Wyremontowany pomnik Powstańców Wielkopolskich  (3)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności